wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Słownik pojęć CCTV3

Kategorie

Producenci

Kontakt

Bestsellery

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Słownik pojęć CCTV

Data dodania: 20-07-2012 W telewizji przemysłowej, jak w każdej nowoczesnej branży, jesteśmy wręcz zasypywani skrótami różnych systemów, standardów , fachowych określeń. Mamy nadzieje, że przygotowana przez Nas lista fachowych terminów pomoże Państwu w podejmowaniu najlepszych decyzji przy zakupie sprzętu.

Słownik skrótów CCTV
 

W telewizji przemysłowej, jak w każdej nowoczesnej branży, jesteśmy wręcz zasypywani skrótami różnych systemów, standardów , fachowych określeń. Mamy nadzieje, że przygotowana przez Nas lista fachowych terminów pomoże Państwu w podejmowaniu najlepszych decyzji przy zakupie sprzętu.

AES - Automatic Electronic Shutter (Automatyczna Elektroniczna Migawka) - funkcja automatycznej regulacji czasu zbierania informacji z matrycy CCD, dostosowuje czas ekspozycji do panujących warunków oświetleniowych.
AGC - Automatic Gain Control (Automatyczne Kontrola Wzmocnienia) - utrzymuje sygnał na wyjściu na stałym poziomie, wzmacnia sygnał gdy pogarszają się warunki oświetlenia.
AI - Auto Iris - oznaczenie obiektywów z automatyczną przysłoną, dostosowuje ilość światła odbieranego przez kamerę.
ATW - Automatic Tracking White Balance (Automatyczne Śledzenie Balansu Bieli) - tryb balansu bieli, który redukuje migotanie obrazu przy świetle jarzeniowym, lampach sodowych, w tunelach.
AWB - Automatic White Balance (Automatyczny Balans Bieli) - automatyczne dopasowanie kolorów w obrazie kamery do światła o różnej temperaturze barwowej (słonecznego, żarowego, jarzeniówkowego itdp.).
BLC - Back Light Compensation - kompensacja oświetlenia tła, zmienia sposób pomiaru światła i doboru ekspozycji w celu poprawnego odwzorowania obiektów znajdujących się w cieniu ale na silnie rozświetlonym tle.
BNC -Bayonet Neill-Concelman - złącze stosowane do łączenia sieci zbudowanych z kabli koncentrycznych w systemach telewizji przemysłowej, uniwersalne złącze w rejestratorach i kamerach analogowych.

CS - rodzaj gwintu montażowego używanego do osadzania obiektywów w kamerach CCTV, najpopularniejszy przy tzw. kamerach standardowych.
DC - Direct Current (Sterowanie Sałoprądowe) określa sposób sterowania przysłoną obiektywu, mniej popularne i wychodzące z użytku to sterowanie Video.
DIS - Digital Image Stabilizer - cyfrowy stabilizator obrazu.
DNR - Digital Noise Reduction (Cyfrowa Redukcja Szumów) algorytm usuwania szumów z obrazu przy dużych wartościach wzmocnienia sygnału, może powodować powstawanie smug za poruszającymi się obiektami.
FLC - Flickerless (Usuwanie Migotania) - blokuje czas ekspozycji na 1/120s, usuwa migotanie obrazu w pomieszczeniach o oświetleniem jarzeniowym, w których kamery pracujące z czasem kamery z czasem 1/50s sprzęgają się z migotaniem świetlówek zasilanych napięciem zmiennym o częstotliwości 50Hz.
FLIP - Obracanie obrazu.
FREEZE - Zamrożenie obrazu.
HLC - Kompensacja mocnego światła.
IP - Ingress Protection (Stopień Ochrony) - stopień ochrony aparatu lub urządzenia elektrycznego przed penetracją czynników zewnętrznych. Oznaczenie stopień IP składa się z liter IP i dwóch do czterech znaków, z których pierwszy oznacza odporność na penetrację ciał stałych, a drugi na penetrację wody.np. IP66 (6 całkowita ochrona przed wnikaniem pyłu ,6 ochrona przed silnymi strumieniami wody lub zalewaniem falą z dowolnego kierunku).
IP - Internet Protocol - protokół komunikacyjny warstwy sieciowej modelu OSI (warstwy internet w modelu TCP/IP). Używany powszechnie w Internecie i sieciach.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Pobieranie danych...