wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » kamery przemysłowe - zastosowanie 3

Kategorie

Producenci

Kontakt

Bestsellery

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

kamery przemysłowe - zastosowanie

Data dodania: 20-07-2011 Kamery przemysłowe to urządzenia elektroniczne, które zostały odpowiednio przystosowane do potrzeb systemów telewizji przemysłowej. 
Kamery przemysłowe to urządzenia elektroniczne, które zostały odpowiednio przystosowane do potrzeb systemów telewizji przemysłowej. Kamera jest podstawowym

Kamery przemysłowe to urządzenia elektroniczne, które zostały odpowiednio przystosowane do potrzeb systemów telewizji przemysłowej. 
Kamery przemysłowe to urządzenia elektroniczne, które zostały odpowiednio przystosowane do potrzeb systemów telewizji przemysłowej. Kamera jest podstawowym elementem i w dużym stopniu decyduje o skuteczności prowadzonego nadzoru wizyjnego.
Każda kamera kopułkowa składa się z trzech podstawowych elementów:
 Przetwornik obrazu – element przetwarzający sygnał elektryczny na obraz,
Obiektyw – układ optyczny dzięki któremu kamera może „widzieć”,
Układy elektroniczne – odpowiedzialne za obróbkę sygnału elektrycznego.
Podstawowe parametry kamer przemysłowych:
Współczesne kamery przemysłowe posiadają wiele parametrów technicznych, jednak w każdym przypadku mamy do czynienia z grupą podstawowych, czyli: rozmiar przetwornika, rozdzielczość, czułość, stosunek sygnał/szum, temperatura pracy, zasilanie, podłączenie do monitora oraz elementy regulujące.
Kaliber konwertera kamery artykułuje się w calach natomiast istnieje definiowany jako wielkość geometryczna konwertera. Dotychczasowo w kamerach przemysłowych można spotykać konwertery o formacie 1”, 2/3”, 1/2", 1/3”, 1/4" a 1/6”. Najczęściej występują w zakresie 1/3” natomiast 1/4". Z zasady im większa macierz konwertera tym lepsza jakość filmu, skoro przyklaskuje na zainwestowanie większej liczby punktów.
Rozmiar konwertera kamery jest niewulgarnie gruntownym parametrem, bo do jego wielkości dopasowuje się obiektyw. Rozmiar przetwornika filmu zgniata postępowanie obiektywu takiego sami czyli większego. Przykładowo w przetworniku 1/4" możemy używać cele 1/4" czyli większy np. 1/2”.
Rozdzielczość kamery: to zdolność do percypowania drobnych niuansów produkowanego filmu. Posługuje się ja w liniach telewizyjnych (TVL) natomiast określa zarówno dla pionka, jak a stanu. Zdolność rozdzielcza kamery w wysokiej mierze podlega od ilości piksli konwertora, jednakże nie jest owe zależności



Kamery megapikselowe w systemach CCTV      Data: 17 maj 2012
Coraz częściej w zaawansowanych układach telewizji CCTV wykorzystywane są kamery megapikselowe. 
Jeszcze częściej w zaawansowanych układach telewizji CCTV wykorzystywane są kamery megapikselowe. Między kamerami megapikselowymi a tradycyjnymi kamerami analogowymi istnieje duża różnica, w szczególności w rozdzielczości filmu. Kamery megapikselowe, posiadają rozdzielczość w barierach kilku megapikseli. Obecnie występują już kamery o rozdzielczości nawet 5 megapikseli. Taka Rrozdzielczość obrazu pozwalają na całkowite wyeliminowanie najbardziej niekorzystnego elementu, jakim jest obiektyw z moto-zoomem. Dzięki kamerom megapikselowym mamy realną możliwość obserwowania bardzo dużych obiektów czy obszarów. Ponadto, doskonała rozdzielczość obrazu pozwala na uzyskiwanie dużych zbliżeń bez wpływu na jakość wizji. Dzięki tego typu urządzeniom operator w każdej chwili może dowolnie powiększyć interesujący go fragment obrazu. W przypadku kamer megapikselowych obraz nagrywany jest w rozdzielczości 2560 x 1920 pikseli, natomiast standardowe kamery przemysłowe oferują obraz jedynie w rozdzielczości 720 x 576 pikseli.
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Pobieranie danych...