wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Systematyka kamer Przemysłowych oraz kamer IP 3

Kategorie

Producenci

Kontakt

Bestsellery

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Systematyka kamer Przemysłowych oraz kamer IP

Data dodania: 21-07-2011 Kamera przemysłowa to podstawowy element systemów telewizji przemysłowej CCTV. Urządzenie to jest skonstruowane specjalnie pod kątem wymogów telewizji wizyjnej.Kamery przemysłowe przetwarzają obraz przekazywany z obiektywu na sygnał elektryczny, potocznie zwanym wideo. Podstawowym elementem każdej kamery przemysłowej jest przetwornik

Kamery Przemysłowe

Kamera przemysłowa to podstawowy element systemów telewizji przemysłowej CCTV. Urządzenie to jest skonstruowane specjalnie pod kątem wymogów telewizji wizyjnej.Kamery przemysłowe przetwarzają obraz przekazywany z obiektywu na sygnał elektryczny, potocznie zwanym wideo. Podstawowym elementem każdej kamery przemysłowej jest przetwornik obrazu. Najczęściej występują trzy rodzaje przetworników obrazu CMOS, CCD oraz DSP. Przetworniki CMOS to podstawowe przetworniki obrazu, obecnie bardzo rzadko stosowane, zostały wyparte przez przetworniki obrazu typu CCD, które obecnie stanowią powszechnie stosowany standard. Nową Technologią jest DSP. Przetworniki obrazu DSP stosowane są bardzo rzadko jednak z każdym miesiącem można zauważyć pewien wzrost zastosowania tego typu przetworników wizji. Przetworniki obrazu DSP zapewniają doskonałą rozdzielczość i bardzo dobrą jakość obrazu

Kamery przemysłowe różnią się właściwościami i można podzielić na kilka kategorii:
Rodzaj przekazywanej wizji :
Kamery monochromatyczne
Kamery kolorowe
Rozdzielczość obrazu:
Kamery o niskiej rozdzielczości
Kamery o standartowej rozdzielczości
Kamery o podwyższonej rozdzielczości
Rodzaj zasilania: 12V, 24V, 230V
Rodzaj montażu
Kamery przemysłowe zewnętrzne
Kamery przemysłowe wewnętrzne
Warunki oświetleniowe
Kamery do pracy dziennej
Kamery z oświetlaczami IR
Kamery typu dzień/noc
Obudowy zewnętrzne
Kamery kopułowe
Kamery kompaktowe
Kamery wandaloodporne
Kamery zintegrowane
Kamery obrotowe
Itp.
Rodzaj konstrukcji, zastosowasnie
Kamery przemysłowe
Kamery sieciowe
Kamery IP


Charakterystyka kamer:

Kamery monochromatyczne (czarno-białe)

 

Kamery czarno-białe to urządzenia wizyjne skonstruowane przede wszystkim do prowadzenia obserwacji w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, na przykład w nocy. Kamery cz-b najlepiej radzą sobie przy obserwacji przedmiotów o znanych kształtach, tablic rejestracyjnych samochodów, itp. Do kamer monochromatycznych można stosować specjalne promienniki podczerwieni, dzięki którym w warunkach nocnych zasięg kamery jest zdecydowanie większy. Dlaczego kamery monochromatyczne są tak skuteczne podczas obserwacji w warunkach nocnych? Urządzenia z przetwornikami czarnobiałymi posiadają zdecydowanie lepszą światłoczułość niż kamery kolorowe. Ich doskonała czułość sięga nawet 0,002 Lx, co pozwala rejestrować obraz nawet w całkowitych ciemnościach. Czułość kamer monochromatycznych jest większa, ponieważ obejmuje także zakres podczerwieni.

Kamery kolorowe

 

Kolorowe kamery wyposażone są w kolorowe przetworniki obrazu. Urządzenia tego typu doskonale nadają się do prowadzenia obserwacji dziennej. Kamery kolorowe wykorzystywane są w profesjonalnych systemach CCTV. Kolor jest dodatkowym elementem identyfikacyjnym, dzięki któremu możliwa jest dokładna identyfikacja osób i przedmiotów. Kamery kolorowe powszechnie stosowane są w systemach monitoringu, takich miejsc jak: supermarkety, dworce kolejowe, porty lotnicze itd.


Kamery z oświetlaczem podczerwieni

Do prowadzenia w dzień i w nocy stosuje się kamery z reflektorami podczerwieni. Kamery przemysłowe z tej kategorii to urządzenia wizyjne wyposażone w specjalne diodowe LED. Kamery przemysłowe IR doskonale nadają się do montażu w miejscach charakteryzujących się zmiennymi warunkami oświetleniowymi.

Kamery typu dzień/noc

 


Kamery typu dzień/noc to urządzenia wyposażone w kolorowe przetworniki obrazu. Dualne kamery przemysłowe doskonale nadają się do obserwacji terenu na zewnątrz przy zmiennych warunkach oświetleniowych – zarówno w dzień, jak i w nocy. Aby umożliwić obserwację w nocy kamery przemysłowe dzień/noc automatycznie przełączają się z trybu kolorowego na tryb monochromatyczny, który cechuje się zdecydowanie większą czułością. Dzięki takiemu przejściu obraz staje się jaśniejszy i bardziej selektywny, bez zakłóceń. Kamery typu dzień/noc mogą być dodatkowo doświetlane promiennikami podczerwieni, które pozwalają uzyskać bardzo dobrą widoczność nawet w zupełnych ciemnościach. Kamery dzień/noc to zaawansowane urządzenia umożliwiające budowę całodobowych systemów monitoringu.

Kamery zewnętrzne i wewnętrzne

 

 

W praktyce kamery przemysłowe mogą być instalowane wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Rodzaj obudowy decyduje o tym w jakim może być stosowana kamera przemysłowa. Kamery kompaktowe i kamery kopułkowe to urządzenia stosuje się wewnątrz pomieszczeń, ponieważ nie posiadają hermetycznej obudowy. Istnieje jednak możliwość umieszczenia kamery kompaktowej w specjalnej obudowie zewnętrznej z grzałką. Takie rozwiązanie daje możliwość stosowania doskonałej jakości kamer kompaktowych w zewnętrznych instalacjach telewizji dozorowej. Kamery przemysłowe wyposażone w hermetyczne obudowy przystosowane są do pracy na zewnątrz budynków. Dzięki solidnym specjalnym obudową, kamery zewnętrzne są skutecznie chronione przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kamery zewnętrzne pracują bez problemu w naszych warunkach klimatycznych, zarówno w upalne lato, jak i srogą zimę.

Kamery sieciowe IP

 

Technika kamer IP rozwija się w ostatnim czasie bardzo dynamicznie. Kamery ip to technologia która pozwala nam na podgląd obrazów na żywo lub wcześniej zarejestrowanych za pośrednictwem sieci komputerowej lub Internetu, umożliwiając uprawnionym użytkownikom obserwację na miejscu lub z oddalonego stanowiska, zapisywanie i zarządzanie materiałami wideo za pośrednictwem infrastruktury sieci opartej na standardowym protokole IP. Kamery sieciowe to urządzenia posiadające własne IP. Są podłączone do sieci i zawierają wbudowany serwer WWW, serwer FTP, klienta FTP oraz klienta poczty elektronicznej. Kamery sieciowe IP nie wymagają podłączenia do komputera, ponieważ działają niezależnie i mogą być umieszczane w dowolnym miejscu, w którym znajduje się podłączenie do sieci IP. Kamery sieciowe IP służą przede wszystkim do budowy nowoczesnych systemów monitoringu IP. Przebywając w dowolnym miejscu na świecie, możemy za pośrednictwem sieci komputerowej oglądać obrazy z kamer zainstalowanych np. w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Fakt, że sieci IP otaczają nas w życiu codziennym z każdej strony zarówno w pracy jak i w domu powoduje, że kamery IP są urządzeniami tanimi w instalacji w niemal każdym miejscu.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Pobieranie danych...